2009-05-05

MS Office 2007 OpenDocument formato (ne)palaikymas

Prieš kelias dienas pasirodė Microsoft Office 2007 atnaujinimų rinkinys „Service Pack 2“. Kuris atnešė OpenDocument ir PDF failų palaikymą. Asmeniškai pats negalėjau patikėti, kaipgi Microsoft galėjo pradėti naudoti atvirus ir laisvus formatus. Taigi knietėjo išbandyti šį atnaujinimą ir pažiūrėti kaip viskas yra iš tikro.  

1 bandymas.

Pabandžiau išsaugoti su MS Office 2007 teksto dokumentą *.odt formatu. O po to jį atverti su OpenOffice ir Lotus Symphony programomis.

Taigi pirmiausia pasidariau dokumentą kuris MS Word 2007 programoje atrodo taip:
 

Po to tą dokumentą pabandžiau Atverti su OpenOffice 3.1rc programos versija:

Kaip matome dokumente yra kelios klaidos, neišlaikytas vienos eilutės aukštis. Formulės ir grafiko apskritai dokumente nerasta.

Panašūs rezultatai ir dokumentą atidarant su IBM Lotus Symphony programa:
 

2 bandymas.

Šį sykį išsaugojau *.ods formatu MS Excell lentelę:


Tada ją atvėriau su OpenOffice:

Rezultatai kaip matote vėlgi siaubingi. Tinkamai neišsisaugojo formulės, duomenų grafiko ir šį sykį nėra.

Lygiai tas pats ir su Lotus Symphony:


3 bandymas.

Dabar jau su OpenOffice sukūriau dokumentą:


Ir jį tada atvėriau su MS Office 2007:

Na čia ne taip jau ir blogai, esminių klaidų nėra, tik kelios smulkios:
 • Žodis „didysis“ turėtų būti pažemintas. 
 • Matematinė formulė kažkodėl atsidūrė puslapio kairėje. 
 • Virš žodžio „Labas“ nėra raudono pabraukimo (čia nauja OpenOffice 3.1 savybė). 

Atvėrus tą patį failą su Lotus Symphony irgi pastebima viena klaida. Kažkodėl matematinės formulės šriftas per didelis ir langelyje matosi jos tik dalis:

4 bandymas.

Paskutinį bandymą pasidariau su OpenOffice Calc tokį dokumentą:


Tada jį atvėriau MS Excell:

Vizualiai atrodo beveik puikiai, išskyrus grafiko legendą. Bet iš tikro MS Excell pradangino įrašytas formules stulpelyje „Augimas“. Ten dabar paprasčiausi skaičiai.

Taip pat yra problema ir Lotus Symphony programoje:


Bandymas su Google Docs.

Kiek vėliau pamėginau sukelti kelis su MS Office sukurtus OpenDocument formato failus į Google Docs tarnybą. Įkeliant tekstinius dokumentus visiškai Google Docs neatpažįsta nei matematinių formulių, nei grafikų, nei kai kurių brėžinių. O su MS Excell sukurtų *.ods failų Google Docs apskritai nepriima.

Asmeninė nuomonė.

 • MS Office 2007 SP2 palaikymas yra labai prastas, geriau jau jo išvis nebūtų, negu toks koks jis dabar yra. Deja dabar su MS Office sukurtus *.od(t) tinkamai atveria tik ji pati, o  apie suderinamumą su kitomis programomis galima pamiršti. Nežinau ar čia Microsoft tik nespėjo gerai realizuoti šio formato ir padarys geresnį suderinamumą vėlesnėse jos biuro programų versijose. Ar čia jos plano dalis, kurio tikslas sukelti sumaištį tarp šio formato naudotojų. Bet bet kuriuo atveju šitokie veiksmai kenkia šiam atviram formatui. 
 • Joks atviras formatas neužtikrina visiško suderinamumo su įvairiomis programomis. Jei bent keli stambūs šio formatų dalyviai nesilaikys formato specifikacijų, formatas paprasčiausiai žlugs. Bijau kad taip nebūtų ir šiuo atveju.

3 komentarai:

 1. Žodžiu iš Micro$oft nieko naujo :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. PDF palaikymas paliko gerą įspūdį. Reikėjo iš Word doc'o padaryt PDF. Iš pradžių bandžiau Adobe Acrobat, tačiau konvertavo su darė su klaidom. Office 2007 "Save as PDF" veikė be priekaištų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Palaikau Vida, saugokite pdf... ir stenkites daryti viska vienu formatu

  AtsakytiPanaikinti